Tentoi të transportonte 19 emigrantë të paligjshëm, arrestohet shqiptari në Greqi

tentoi te transportonte 19 emigrante te paligjshem arrestohet shqiptari ne greqi
tentoi te transportonte 19 emigrante te paligjshem arrestohet shqiptari ne greqi

Një shtetas shqiptar është arrestuar ne pikën e kalimit kufitar në Evros nga policia e greke, teksa po tentonte te transportonte 19 emigrante të paligjshëm.

Sipas asaj që shkruajnë mediat greke, shqiptari ishte duke drejtuar një makinë publike utilitare tentoi te hynte ne vend, por gjatë kontrollit rutinë të policisë është bërë e mundur zbulimi i emigranteve te cilët drejtuesi i kishte fshehur në rimorkio për ti transportuar brenda vendit. Policia ka konfiskuar makinën dhe telefonin celular.

Çështja i ka kaluar Prokurorisë së Gjykatës së shkallës së parë, ndërsa janë duke u kryer hetimet për bashkëpunëtor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts