Tentoi të vidhte një automjet dhe kundërshtoi me forcë efektivët e policisë, pranga 28-vjeçarit në Tiranë

tentoi te vidhte nje automjet dhe kundershtoi me force efektivet e policise pranga 28 vjecarit ne tirane
tentoi te vidhte nje automjet dhe kundershtoi me force efektivet e policise pranga 28 vjecarit ne tirane

Policia e Tiranës ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili tentoi më vidhte me dhunë një automjet, si dhe kundërshtoi me forcë efektivët e policisë.

Uniformat blu bëjnë me dije, se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale D.S., banues në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Tentoi të vidhte me dhunë një automjet, si dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e Policisë gjatë tentativës për ta parandaluar, kapet dhe vihet në pranga 28-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, gjatë patrullimit në terren për garantimin e rendit dhe sigurisë, ditën e sotme, rreth orës 11:10, në bulevardin e Kasharit, kanë konstatuar një shtetas i cili po tentonte të vidhte një automjet.

Shërbimet e Policisë kanë ndërhyrë menjëherë duke parandaluar vjedhjen e automjetit, dhe kanë arrestuar shtetasin D. S., 28 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë kohës së ndërhyrjes ka kundërshtuar më dhunë dhe goditur punonjësit e Policisë, për shkak të detyrës.

Në vijim të veprimeve, nga verifikimet e kryera ka rezultuar se 28-vjeçari, ditën e sotme, ka kanosur nëpërmjet telefonit, një tregtar makinash në Vorë, për ti marrë atij një automjet.

Ky rast është publikuar me video, në disa rrjete sociale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts