Tentuan të vidhnin bankën si “La Casa De Papel”

tentuan te vidhnin banken si la casa de papel
tentuan te vidhnin banken si la casa de papel

23:32 11/08/2022

Bllokohen në tunel 4 persona, njoftojnë policinë

Kryeqyteti italian, Roma është përballur të enjten me një skenë e denjë për serialin e Netflix, “Casa de Papel”. 4 persona janë shpëtuar nga forcat policore pasi u bllokuan nën tokë teksa po gërmonin një tunel të nëndheshëm.  

Sipas mediave italiane, synimi i tyre ishte i qartë. Ata po gërmonin në  një tunel në 5 metra thellësi për të pasur mundësinë që të mbërrinin në një kasafortë bankare që ndodhej vetëm 300 metra larg. Plani dështoi për shkak të shembjes së asfaltit.  

Puna e ekipeve të zjarrëfikësve dhe policisë ka zgjatur me orë të tëra për shpëtimin e 4 autorëve. Në fillim u nxorrën tri prej tyre teksa më vonë është bërë i mundur edhe shpëtimi i personit të katërt. Gjatë këtij operacioni, personi i mbetur në tunel është furnizuar me oksigjen dhe ushqim.

Të paktën 3 persona të tjerë që mendohet se janë pjesë e bandës janë arrestuar. Shumica e tyre kanë precedentë të mëparshëm penalë.

Tv Klan  

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts