“Tërbohen” të rinjtë italianë/ Festa të çmendura dhe tubime, kërcejnë shifrat e infektimeve me Covid-19

Festa dhe tubime jashtë, por pa maskë dhe pa respektuar distancën. Është kjo pamja në Sardenjë, në Romë, në provincën e Lodi dhe Codogno në Itali ditët e fundit.
Sipas RAI, të rinj të cilët nuk rrespektojnë masat anti Covid kanë bërë që shifrat në këto rajone të rriten ndjeshëm.

Ndërkohë që 70 të mitur italianë me pushime janë izoluar nga autoritetet në Maltë sepse 21 prej tyre rezultuan pozitivë. Rasti i fundit, çështja më e rëndë, është në Gargano, në Ippocampo, afër Manfredonia, në zonën e Foggiano ku 33 djem midis 17 dhe 19 vjeç ishin pozitivë, pasi morën pjesë në një kampus veror.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com