“Tërbohet” Haland, shpenzon gjysmë milioni për 5 orë dhe lë 30 mijë euro bakshish


Futbollistët po shijojnë këto ditë të nxehta të fund qershorit nëpër destinacione  të ndryshme dhe luksoze. Erlind Haland lojtari i Dordmund i cili po kalon disa ditë pushimi në Greqi, duke u çlodhur disi nga një sezon i ngarkuar.

Haaland.2021.vacanze.Grecia.750x450

Kur është fjala për pushimet, ajo që bie më shumë në sy janë shpenzimet e tij. Teksa ndodhet në Mykonos ai për afro 5 orë ka paguar në një restorant gjysmë milioni euro, por nuk është mjaftuar me kaq, Haland nuk ka nguruar të lërë bakshish edhe 30.000 euro të tjera.

Shpenzime të kripura në pak orë nga ana e futbollistit i cili është një nga lojtarët më të mirë në Europë, ku aftësitë e tij kanë bërë që ai të arrijë majat dhe të bëjë jetë luksoze sikurse jemi mësuar tashmë me të gjithë sportistët.

Haland hALAND LEVA-HALAND haland

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *