Tërmet 8.2 ballë në Alaskë, alarm për cunami (VIDEO)

Lëkundje të fuqishme tërmeti janë regjistruar këtë të enjte në Alaskë, duke ndezur alarm për cunami.

Ky institut amerikan gjithashtu ka njoftuar se tërmetit ka ndodhur në orën 22:15, dhe epiqendra e tij ishte në një thellësi prej 35 kilometrave.

Në aplikacionin EMSC, banorët e ishullit Codiac që është 400 kilometra larg epiqendrës, raportojnë se lëkundjet e fuqishme janë ndjerë në muret e shtëpisë së tyre.

Tërmeti i parë i fuqishëm, ka pasuar me dy të tjerë, me fuqi prej 6.2 dhe 5.6 ballë të shkallës Riheter. Për fat të mirë, deri më tani, nuk ka raportime për viktima apo të lënduar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.