Tërmet i fortë në Itali, epiqendra në Sicili, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë e Jugut paraditen e sotme.

Tërmeti i regjistruar me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, ishte me epiqendër në Sicili, 75 km nga Mesina.

Termeti Itali
Termeti Itali

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.