Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë në SHBA, ja çfarë thonë autoritetet

Një tërmet me magnitutë 6.2 të shkallës rihter është regjistruar këtë të martë në brigjet e Kalifornisë. Këto të dhëna janë siguruar nga sistemi Gjeologjik i SHBA.

CNN shkruan se tërmeti ndodhi afër Kepit Mendocino, pranë kontesë Humboldt dhe u ndje deri në San Franciso dhe Chicho të Kalifornisë.

Deri më tani, nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale. Megjithatë ekipet e emergjencës shtojnë se tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetarët dhe disa dëme të tjera material.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.