Tërmet i fuqishëm në Australi, njerëz të alarmuar dhe ndërtesa të rrëzuara, pamje nga vendngjarja (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm, me magnitutë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur Australinë juglindore, duke dëmtuar ndërtesat e qytetit Melbourne.

BBC shkruan, se tërmeti ndodhi rreth orës 9:15, sipas asaj lokale dhe epiqendra e saj ishte Mansfield. Mësohet se tërmeti fillestar, u shoqërua dhe nga 2 pas goditje me magnitutë 4.0 dhe 3.1.

Në pamjet e publikuara më poshtë, shihen dëmet e shkaktuara, kur një ndërtesë është e rrënuar. Ndërsa një tjetër video tregon momentin e lëkundjeve brenda një apartamenti.

Në të shihet se si lëvizin orenditë shtëpiake dhe tmerrohen banorët që jetonin aty.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.