Tërmet i fuqishëm në Indonezi, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Indonezi.

Mediat e huaja shkruajnë se tërmeti ishte me magnitudë 6.7 të shkalës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë në Xhakardë.

Deri më tani, për fat të mirë, nuk ka raportime për cunami dhe dëme materiale.

Tërmeti preku Javan perëndimore dhe Lampung në ishullin e Sumatrës. Indonezia ndodhet në një zonë sizmikisht aktive ku tërmetet janë të shpeshta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com