Tërmet i fuqishëm në Japoni, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Japoni. Mediat e huaja shkruajnë se magnituda e tërmetit ka qenë 6.6 ballë e shkallës rihter, ndërsa epiqendra e saj në arkipelagun Ryukyu. Tërmeti ka pasur një thellësi prej vetëm 2 km.

Tërmet me fuqi 6.6 ballë të shkallës Rihter goditi juglindjen e arkipelagut japonez Ryukyu, rreth 312 kilometra në jug të Nahas, në ishullin Okinaëa, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare, raporton Reuters.

Nuk raportohet për viktima në njerëz ose dëme materiale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.