Tërmet i fuqishëm në Tajvan, banorët publikojnë pamjet në rrjete sociale (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.2 ballë të shkallës rihter është shënuar në Tajvan.

Banorët, kanë publikuar në rrjete sociale momentet kur toka nis të dridhet për të paktën 30 sekonda.

Sipas raportimeve fillestare, veç dëmeve material nuk ka raportime për të lënduar. Ndërsa banorët, janë tmerruar jo pak nga lëkundjet e fuqishme.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.