Tërmet me magnitutë 4.5 në Adriatik, lëkundje të fuqishme ndihen në Kroaci e Itali

Një tërmet është regjistruar pak më parë në detin Adriatik.

EMSC shkruan se tërmeti me magnitutë 4.5 ballë të shkallës rihter është ndjerë në disa qytete.

Tërmeti ishte me thellësi 60 km dhe distanca e saj ishte 120 km nga Kroacia dhe 68 km nga Vieste e Italisë.

Sipas raportimeve të deritanishme nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.