Tërmet me magnitutë 5.8 ballë në Iran, ja ç ‘thonë mediat e huaja

Një tërmet me magniutë 5.8 ballë është regjistruar në Iran.

Instituti Gjeofizik Amerikan, USGS, shkruan se epiqendra e tërmetit ishte në Bandar-e Gonaveh, në rajonin Bushehr, përgjatë Gjirit Persik. Thellësia e saj ishte 10 kilometra.

Televizioni shtetëror iranian, raporton se deri më tani nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

Po ashtu thuhet se lëkundjet e para, u pasuan nga një tronditje tjetër prej 4.5 ballë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.