Tërmet në Itali, frikë dhe panik tek qytetarët

12:22 03/10/2023

Rifillojnë linjat hekurushore, shkollat qëndrojnë të mbyllura

Frika dhe paniku kanë pushtuar qytetarët në Itali për shkak të tërmetit me magnitudë 4 me epiqendër në kufirin midis komunës së Puozzoli dhe fshatit Agnanos në Napoli.

Shumë prej banorëve zgjodhën të kalojnë natën jashtë ndërsa të tjerë në shtëpinë e miqve dhe të afërmve.

Mediat italiane shkruajnë se aktualisht ka vetëm dëme të vogla materiale dhe nuk janë konstatuar dëme serioze në banesa.

Ndërkohë që u pezulluan përkohësisht për të Martën linjat e trenave dhe shkollat.

Klan News


Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts