Tërmet në Serbi, lëkundjet ndihen deri në Kosovë

SERBI

Një tërmet ka rënë pasditen e sotme në Novi Pazar të Serbisë. Tërmeti  ishte i magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit është vetëm 43 kilometër larg Mitrovicës çfarë ka bërë që lëkundjet të ndihen deri në Kosovë.

Deri më tani nuk raportohet për dëme nga ky tërmet.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *