Tërmeti 6 ballë në Australi, shihni se si skifteri ndjen lëkundjet dhe reagon (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.0 ballë të shkallës rihter, ka tronditur banorët e Melburnit të mërkurën.

Fatmirësisht, nuk kishte raportime për të lënduar, por vetëm dëme material. Në një video të publikuar në rrjete sociale, shihet se si një skifter ndjen lëkundjet dhe hidhet i frikësuar nga tërmeti i tij.

Video u sigurua nga Mirvac Group, menaxher prone për ndërtesën 34-katëshe të njohur si Qendra Optus, e vendosur në rrugën Collins.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *