Tërmeti i fuqishëm godet Kilin, ja sa ishte magnituda

Një lëkundje sizmike është regjistruar në Kili. Tërmeti ishte me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra ndodhet 79 kilometra nga zona Bio-Bio dhe thellësia fokale ndodhet në 5 km.

Kili, ose zyrtarisht Republika e Kilit, është një vend në Amerikën e Jugut që zë një brez të ngushtë bregdetar midis Andeve dhe Oqeanit Paqësor. Kufizohet me Argjentinën në lindje, Bolivinë në verilindje dhe Perunë në veri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.