Tërmeti i fuqishëm në Haiti shemb ndërtesat, njerëzit dalin në rrugë nga frika (Video)

15:38 14/08/2021

Bregu i Haitit është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 7 ballë. Epiqendra e tërmetit ndodhet 12 kilometra në verilindje të  Saint-Louis du Sud.

Njerëzit në kryeqytetin Port-au-Prince ndjenë tronditjen e fortë dhe u dyndën drejt rrugëve të frikësuar. Lëkundjet e forta kanë shkaktuar shembjen e disa ndërtesave/tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *