Tërmeti i fuqishëm në Japoni, ja pamjet e frikshme se si ‘shkunden’ ndërtesat

termeti i fuqishem ne japoni ja pamjet e frikshme se si shkunden ndertesat

Një tërmet i fortë me magnitudë 7.6 goditi Ishikawa-n, në Japoninë qendrore, njoftoi shërbimi lokal i motit të hënën.

Sipas Qendrës Euro-Mesdhetare, rreth një orë para kësaj lëkundjeje, një tërmet me magnitudë 5.5 rihter goditi Japoninë, ndërsa 8 minuta më pas kishte një pasgoditje prej 6.2 Rihter.

Në një përditësim të lidhur nga një përfaqësues i qeverisë japoneze, nuk është shkaktuar asnjë problem me funksionimin e reaktorëve bërthamorë të vendit Për më tepër shikoni videon nga momenti i lëkundjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts