Tërmeti shkatërrimtar, momenti prekës kur dy fëmijë nxirren nga rrënojat në Haiti (Video)

Një tërmet i fuqishëm prej 7.2 ballësh ka goditur një ditë më parë Haitin, duke shkaktuar të paktën 304 viktima dhe mijëra të plagosur.

Në mediat e huaja janë publikuar pamje nga tërmeti shkatërrues, mes të cilave dhe një moment prekës kur dy fëmijë nxirren nga rrënojat dhe përqafohen me babain e tyre.

Kryeministri Ariel Henry tha se po bëhet çdo gjë për të shpëtuar sa më shumë jetë nga rrënojat. “Kemi mësuar se spitalet lokale janë plot sidomos në Les Cayes”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.