Tërmeti trondit Kaliforninë, dy viktima dhe shumë të plagosur, mijëra qytetarë pa energji elektrike

Të paktën dy persona kanë humbur jetën pas tërmeti të fortë që tronditi Kaliforninë. Tërmeti u regjistrua me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. Ndërsa raportohet se ka shumë të plagosur.

Si pasojë e tërmetit janë dëmtuar shtëpi, rrugë dhe thuajse mijëra banorë kanë mbetur pa energji elektrike dhe ujë.

Tërmeti u regjistruar 350 km në veri të San Françiskos dhe u pasua nga 80 pasgoditje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts