Terrorizoi të afërmit me armë zjarri, policia arreston 27-vjeçarin në kryeqytet

terrorizoi te afermit me arme zjarri policia arreston 27 vjecarin ne kryeqytet
terrorizoi te afermit me arme zjarri policia arreston 27 vjecarin ne kryeqytet

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 27-vjeçar që qëlloi në ajër me armë zjarri, në afërsi të banesës së të afërmve të tij.

Sipas bluve, në kuadër të operacionit mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit” dhe si rezultat kanë vënë në pranga shtetasin: Dh. Th., 27 vjeç, banues në Shkozë.

I riu mbrëmjen e djeshme, ka qëlluar me armë zjarri kallashnikov në afërsi të banesës së të afërmve të tij.

Gjatë kontrollit në një ambient në afërsi të kësaj banese, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak, që dyshohet se i posedonte ky shtetas.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts