Test psikologjik: Në cilën derë s’guxon të futesh? Zbulo frikën tënde më të madhe

Për të njohur pengesat dhe personalitetin tuaj të vërtetë, bëni këtë test të thjeshtë.

Duhet të zgjidhni atë që ju tremb më shumë dhe të lexoni rezultatin. Është shumë e thjeshtë dhe gjithashtu shumë e saktë.

Nëse keni zgjedhur:

Nr.1

Shtëpinë e braktisur, ka të ngjarë që të jeni një person me një personalitet të fortë, luftarak dhe analitik. Së pari, vendosni në radhë të parë vlerat tuaja dhe prisni që njerëzit përreth jush të bëjnë të njëjtën gjë, shkruan Revista Psikologji.
Muri i mbuluar me letër murale tregon se keni vendosur disa mure emocionale dhe shpirtërore që i bëjnë njerëzit e tjerë të mos lidhen lehtë me ju.
Nga ana tjetër, ka një dritë të ndezur, kështu që tregon se keni vendosur shumë nga vetja për të thyer barrierat që keni ngritur. Miqtë tuaj janë të paktë, por ata vërtet ia vlejnë. E vetmja gjë që po kërkoni në këtë jetë është kënaqësia emocionale ose shpirtërore.

Nr.2

Shkallët e bodrumit do të thonë që jeni duke u përpjekur të jeni një person i lirë për të shijuar plotësisht jetën. Të zbresësh shkallët simbolizon frikën e varrosjes, ke frikë nga vdekja dhe duke mos ditur që je prapa saj. Keni përparësi shëndetin e mirë, kështu që duhet të kujdeseni për veten në çdo mënyrë për të arritur një jetë të gjatë dhe të shëndetshme. Mund të ushqeheni shëndetshëm dhe të ushtroheni çdo ditë. Jeni një person që e doni jetën.

Nr.3

Nëse ke frikë të hysh në një shpellë të ftohtë akulli, kjo ndodh ndoshta sepse jeni në një fazë të jetës ku jeni duke kërkuar ngrohtësi emocionale. Kjo do të thotë që mund të keni frikë se jeni të irrituar, të trishtuar ose të vetmuar.
Duke ju dhënë një qasje më optimiste, kjo na tregon se jeni në një fazë të shkëlqyeshme të jetës ku dini se çfarë dëshironi. Jeni një person me shumë guxim. Mund të themi se në këtë shpellë ajo që po kërkoni është dashuria e vërtetë.

Nr.4

Një shtëpi e braktisur. Një shtëpi përfaqëson dashurinë dhe sigurinë që keni, jeni një person bujar, i guximshëm dhe shumë i përkushtuar për ata që ju rrethojnë. Dëshironi që të gjithë të jenë mirë dhe të kenë gjithçka që u nevojitet.
Edhe nëse shtëpia është shkatërruar, e keni zgjedhur një shtëpi sepse jeni një person besnik, me një zemër të madhe, që pak njerëz dinë ta vlerësojnë.

Nr.5

Frika për të hyrë në sintoni do të thotë që duhet të brendësoni emocionet tuaja. Idetë dhe mendimet tuaja janë të paqarta dhe duhet t’i sqaroni ato sa më shpejt që të jetë e mundur. Duhet të lini mënjanë të gjitha problemet tuaja dhe t’i përkushtoheni gjetjes së një zgjidhjeje.
Jeni gjithashtu një person me zemër të madhe dhe intelekt, por duhet të mendoni për veten tuaj. Ajo që dëshironi të gjeni është besimi tek vetja dhe të arrini qartësinë e dëshiruar.

Nr.6

Dera blu e rrethuar nga zinxhirë është një derë që mishëron qiellin dhe detin, shoqërohet gjithashtu me qëndrueshmëri. Jeni një person produktiv, që gjithmonë arrin qëllimet që i keni bërë vetes. Jeni punëtor dhe nuk keni interes të përdorni rrugë të shkurtra.
Kreativiteti ju karakterizon, veçanërisht kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve. Përpiqeni gjithmonë të jepni më të mirën tuaj, sepse e dini që në këtë mënyrë do të merrni rezultatet më të mira.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.