Tetë gjëra që vërtetë do t’ju ​​befasojnë nëse ndonjëherë vendosni ta vizitoni Amerikën

Shumë evropianë habiten kur vizitojnë për herë të parë Shtetet e Bashkuara.

Edhe pse ne jemi të ngjashëm në shumë mënyra, ka gjëra që në SHBA ende ndryshojnë nga ato në Evropë dhe pjesën tjetër të botës.

Çmimet në supermarkete, për shembull, janë diçka që mund të jetë shumë konfuze.

Më poshtë, lexoni 8 gjëra interesante që e bëjnë Amerikën specifike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *