Tetë marsi në kohë lufte, Vitali Klitschko u dhuron lule ushtareve ukrainase, ja urimi i bërë (VIDEO)

Me tingujt e luftës në sfond, por për kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitscho nuk ka harruar të urojë 8 marsin.

Ai ka zgjedhur që në këtë ditë të veçantë t’i dhurojë lule ushtareve ukrainase, të cilat ndodhen në vijën e parë të luftës.

Videon e këtij momenti ish-kampioni i botës në boks e ka publikuar në rrjete sociale.

Një urim, ka ardhur edhe nga gratë ukrainase, të cilat, të cilat shfaqen në pamje të armatosura rëndë.

Kujtojmë që sot jemi në ditën e 13 të pushtimit rus në Ukrainë. Deri më tani dëmet përllogariten të madha si në njerëz, por edhe infrastrukturë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com