Tetë raketa ruse godasin termocentralin bërthamor në Ukrainë, nuk raportohet për vitkima

Në orët e para të mëngjesit tetë raketa ruse janë lëshuar në Zaporizhzhia, në juglindje të Ukrainës.

Në këtë zonë ndodhet edhe termocentrali më i madh bërthamor në Europë. Kreu i administratës ushtarake rajonale Oleksandr Staukh në një komunikim për mediat u shpreh se një nga raketat ka goditur qendrën rajonale të Zaporizhzhia, pranë lumit Dnipro.

“Sipas informacioneve fillestare, një nga raketat goditi qendrën rajonale të Zaporizhzhia pranë lumit Dnipro. Ende nuk ka informacion për viktima apo të plagosur”, tha ndër të tjera ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *