The Times konfirmon lajmin, “Fantazma e Kievit” që rrëzoi më shumë se 40 avionë rusë ka humbur jetën në betejë

the times konfirmon lajmin fantazma e kievit qe rrezoi me shume se 40 avione ruse ka humbur jeten ne beteje
the times konfirmon lajmin fantazma e kievit qe rrezoi me shume se 40 avione ruse ka humbur jeten ne beteje

Piloti ukrainas, i njohur edhe si Fantazma e Kievit, ka humbur jetën muajin e kaluar në një betejë ku dyshohet se rrëzoi më shumë se 40 avionë rusë.

Major Stepan Tarabalka, 29 vjeç, baba i një fëmije, u vra kur MiG-29 me të cilin po fluturonte u rrëzua më 13 mars teksa po luftonte forcat “dërrmuese” të armikut, sipas raporteve lokale.

Deri tani vdekja e tij nuk ka qenë e konfirmuar, ndërsa The Times ka konfirmuar se piloti vërtetë ka humbur jetën në atë betejë, nga burime brenda Ukrainës.

Ata thanë se helmeta dhe syzet e tij pritej të dilnin në shitje së shpejti në një ankand në Londër, megjithëse nuk dhanë detaje të mëtejshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts