Thellohet bilanci i luftës në Gazë, raportohet për 23,843 viktima dhe 60,317 të plagosur

thellohet bilanci i luftes ne gaze raportohet per 23843 viktima dhe 60317 te plagosur
thellohet bilanci i luftes ne gaze raportohet per 23843 viktima dhe 60317 te plagosur

Ministria e Shëndetësisë në Gaza e drejtuar nga Hamasi ka publikuar shifrat e saj të fundit për numrin e njerëzve të vrarë që prej fillimit të luftës

Që prej datës 7 tetor 2023, në Rripin e Gazës kanë vdekur 23,843 palestinezë dhe janë plagosur 60,317 të tjerë.

Ministria e Shëndetësisë ka theksuar se gjatë 24-orëve të fundit janë vrarë 135 civilë dhe kanë mbetur të plagosur 312 të tjetër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts