Thellohet bilanci, shkon në 8 numri i të vdekurve pas sulmeve ruse në qendrën tregtare në Kramatorsk

thellohet bilanci shkon ne 8 numri i te vdekurve pas sulmeve ruse ne qendren tregtare ne kramatorsk

Të paktën 8 të vdekur janë regjistruar pas sulmeve ruse në Kramatorsk.

Raportohet se nga sulmi i djeshëm janë plagosur 56 persona. Ky fakt u bë i ditur nga Ministria e Brendshme e Ukrainës, siç raporton Rbc-Ukraine. Mes viktimave ka edhe tre fëmijë. Trupat ruse kanë sulmuar një qendër tregtare dhe një restorant, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Mbrojtjes ukrainase.

Rusia ka filluar ofensivën e saj ndaj Ukrainës që prej shkurtit të vitit ta kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts