Thirrja dëshpëruese e vajzës për ushtarët amerikanë: Talibanët po vijnë për mua, ju lutem më ndihmoni

12:43 18/08/2021

Ulërimat dhe panikut të përziera me zhurmën e armëve në aeroportin e Kabulit kanë shkaktuar një kaos të madh. Mijëra afganë të dëshpëruar iu luteshin këtë mëngjes trupave amerikane që të lejoheshin të hipnin në avion për të shpëtuar nga sundimi i talibanëve.

Një një video të publikuar mëngjesin e sotëm, shihet një grua me duar mes kangjellave e cila i lutët dëshpërimisht ushtarëve amerikanë që ta ndihmojnë sepse talibanët po e ndiqnin.

Talibanët arritën të rrethonin aeroportin dhe filluan të mbanin nën kontroll turmën, gra, burra, fëmijë duke qëlluar me armë. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *