Thirrja e parë për tërheqje nga brenda partisë, kongresmeni demokrat i kërkon Biden të marrë vendimin e “vështirë”

thirrja e pare per terheqje nga brenda partise kongresmeni demokrat i kerkon biden te marre vendimin e veshtire
thirrja e pare per terheqje nga brenda partise kongresmeni demokrat i kerkon biden te marre vendimin e veshtire

Lloyd Doggett u bë demokrati i parë i Kongresit që i bëri thirrje Presidentit Joe Biden të tërhiqet nga gara presidenciale, pas një performancë të dobët në debatin ndaj Donald Trump.

Kongresmeni nga Teksasi përshëndeti mandatin e parë “transformues” të Biden në detyrë, por tha se ishte koha për të lejuar një tjetër anëtar të partisë të sfidonte republikanin Trump në zgjedhjet e 5 nëntorit.

“Duke pranuar se, ndryshe nga Trump, angazhimi i parë i Presidentit Biden ka qenë gjithmonë ndaj vendit tonë, jo ndaj vetvetes, unë shpresoj se ai do të marrë vendimin e dhimbshëm dhe të vështirë për t’u tërhequr. Unë me respekt i bëj thirrje që ta bëjë këtë,” tha Doggett në një deklaratë.

Nga ana tjetër, kampi i Biden ka shpresuar të sigurojë votuesit amerikanë, shumica e të cilëve thonë se besojnë se Biden është shumë i vjetër për të punuar në qeveri, se presidenti ishte zgjidhja më e mirë kundër paraardhësit të tij Trump.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts