Thirrja e ushtrisë së Ukrainës: Të na bashkohen të gjithë, nuk ka kufizime në moshë

10:39 25/02/2022

Ndërsa forcat ruse po i afrohen gjithnjë e më shumë qendrës së Kievit, Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës i ka bërë thirrje të gjithë civilëve që t’i bashkohen ushtrisë pavarësisht moshës.

“Sot Ukraina ka nevojë për çdo gjë. Të gjitha procedurat për bashkimin në ushtri janë thjeshtësuar. Merrni vetëm pasaportën dhe numrin e identifikimit. Nuk ka kufizime në moshë”, thuhet në postimin në Twitter.

Po ashtu, aty bëhet thirrje se kushdo që përballet me probleme në regjistrim, mjaftojnë t’u tregojnë këtë postim dhe do të regjistrohen, çka në fakt tregon edhe urgjencën e forcave ukrainase./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com