Thirrja për të liruar selinë e PD-së/ Komentuesi kap detajin në dokumentin e publikuar nga Floriana Garo: Mungojnë 10 firma! Po përçahet dhe Komisioni i rithemelimit

Dy ditë më parë, zëdhënësja e “Foltoreve” të ish-kryeministrit Sali Berisha, Floriana Garo publikoi në rrjetin e saj social, një dokument të Komisionit të Rithemelimit të PD-së, ku i kërkohej kryedemokratit Lulzim Basha që të lironte selinë blu deri më datë 5 janar.

Sali Berisha rifutet selia Pd-basha-godina-brenda-Kuvendi- (27)

Duke qenë se ky komision, i ngritur nga Kuvendi i 11 dhjetorit i organizuar nga ish-kryeministri Berisha, ka 29 anëtarë, atëherë dhe në këtë dokument duhen firmat e të gjithëve.

Një prej komentuesve të saj, ka vënë re se në këtë dokument nuk janë 29 firma dhe sipas tij, mungojnë 10 emra.

Në reagimin e tij, komentuesi shkruan se edhe në këtë Komision të Rithemelimit, ka përçarje dhe janë krijuar grupime.

“Mungojnë edhe 10 firma e dashur Floriana Garo! Pse mungojnë? Në ju kemi mbështetur të gjithëve! Pse po ndaheni? Edhe këtu po lind një opozitë e re, te grupi i ashtuquajtur i Rithemelimit, deri sat ë shprehet gjykata e shkallës së dytë, se ai është vendim ekzekutiv Flora. Uroj të bëhet më e mira për ne e dashur” – shkruan komentuesi.

florianagaro (2)florianagaro (1)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.