Threads ‘dëgjon’ mendimin e përdoruesve dhe sjell opsionin e ri

17:48 18/08/2023

Threads ka prezantuar seksionin “Reposts” në profilet e përdoruesve.

Ky seksion i dedikuar shfaq të gjitha postimet e të tjerëve që janë ripostuar nga përdoruesi. Kjo bën ndarjen me postimet e tij origjinale të cilat ndodhen në një seksion të veçuar.

Më herët gjatë këtij muaji, Meta lançoi një opsion që i lejon përdoruesit të shohin postimet që kanë pëlqyer.

Tashmë “reposts” mund të shihen në rend kronologjik edhe në kryefaqen “Following” pasi më parë ishte e mundur vetëm nëse klikoje “For You”.

Me këtë ndryshim, njerëzit do të shohim më shumë postime në seksionin e personave që ata ndjekin. Kreu i Instagram, Adam Mosseri, u shpreh se ndryshimet janë bazuar në “mendimin e përdoruesve”.

Ndërkohë është njoftuar se së shpejti do të jetë gati edhe versioni web i Threads./tvklan.al

Të ngjashme“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bot sot “”www.botasot.al/a> “”

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *