TIA, fluturime nga Tirana drejt Zagrebit/ Ambasadori shqiptar në Kroaci: Intensifikim të bashkëpunimit mes dy vendeve

tia fluturime nga tirana drejt zagrebit ambasadori shqiptar ne kroaci intensifikim te bashkepunimit mes dy vendeve
tia fluturime nga tirana drejt zagrebit ambasadori shqiptar ne kroaci intensifikim te bashkepunimit mes dy vendeve

Tashmë qytetarët shqiptarë do të kenë mundësi që të fluturojnë direkt drejt Zagrebit. Pak ditë më parë aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ka zgjeruar listën e destinacioneve duke shtuar edhe fluturimin më të ri drejt Zagrebit, Kroaci.

Croatia Airlines ka kryer më datën 14 qershor fluturimet direkte Zagreb-Tiranë-Zagreb. Në aeroportin “Nënë Tereza” u mbajt një ceremoni festive e përurimit të fluturimit të parë të kësaj linje. Në këtë ceremoni krahas Ambasadorit Poda, morën pjesë përfaqësues të Ambasadës së Kroacisë në Tiranë, drejtues të kompanisë Croatia Airlines, CEO i Aeroportit “Nënë Tereza”, pasagjerët e parë të kësaj linje si dhe media të ndryshme.

Në përshëndetjen e tij me këtë rast, Ambasadori Poda falënderoi kompaninë Croatia Airlines dhe Kastrati Group për këtë bashkëpunim, si dhe vlerësoi vendosjen e linjës direkte ajrore mes dy kryeqyteteve, si një projekt shumë të rëndësishëm. Ai gjithashtu nënvizoi impaktin që ky shërbim do të ketë në intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik, investimet, turizmin si dhe rritjen e shkëmbimeve tregtare dypalëshe.

“Kam bindjen se fillimi i këtyre fluturimeve direkte, do të intensifikojë bashkëpunimin e investimeve të ndërsjellta, turizmin dhe shkëmbimet tregtare”, -tha ambasadori shqiptar në Kroaci. Ceremonia përuruese kaloi në një atmosferë të ngrohtë e miqësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts