Tifoz i Italisë, Edi Rama publikon foton pas triumfit të “të kaltërve”: Ylli është skuadra
Triumfi 2-1 kundër Belgjikës i dha Italisë “biletën” e kualifikimit në gjysmëfinale të Kampionatit Europian aty ku e pret Spanja.

rama feston

Një ndeshje ku nuk mungoi spektakli dhe ku të besuarit e Mançinit treguan edhe një herë se forca e grupit ishte më e rëndësishme se sa yjet që kishte përballë.

Fitorja duket se është festuar edhe nga kryeministri Edi Rama, i cili njihet si tifoz i “të kaltërve” dhe Juventusit.

Kur ylli është skuadra”, shkruan kreu i qeverisë shqiptare në rrjetet sociale shoqëruar me një foto nga momentet e festimit të golit të Barelës.

edi ramaskuadra

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.