Tifozët në stadiume dhe fundi i pandemisë, presidenti i Federatës Italiane jep lajmin e madh: Në fund të muajit mund të arrihet kapaciteti…
Gjatë një prononcimi në radion “Radio Anch’io Sport”, presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina jep lajmin e madh për tifozët që mund të shënojë dhe fundin e pandemisë pas 2 vitesh. Gravina tha se uron që brenda fundit të muajit nga kapaciteti 75% të shkojë në 100% për hyrjen e tifozëve në stadiume:

gravina 2

“Të kthehesh në 75% të kapacitetit të impianteve është një hap përpara, por gjithsesi nuk më befason.

Uroj që në fundin e këtij muaji duke parë gjendjen e pandemisë në vend, mund të rikthehemi drejt normalitetit në 100% të kapacitetit të hyrjes së tifozëve në stadiume.

Do të ishte një sinjal shprese për të gjithë vendin tonë.”, tha presidenti i Federatës Italiane të Futbollit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *