Tifozi amerikan i Arsenalit bën tatuazh në këmbën e tij futbollistin shqiptar Granit Xhaka
Një tifoz amerikan i Arsenalit, ka bërë tatuazh për futbollistin me orgjinë shqiptare Granit Xhaka. Amerikani Jack Robinson, ka vulosur në këmbën e tij numrin e fanellës së Granit Xhakës (34).

Screenshot_11-3-600x360

270072124_382411106973999_4857541305213213798_nta parë skuadrën e tij në Angli bashkë me gruan. Ky gjest i tifozit të Arsenalit erdhi pasi Xhaka e ftoi atë në ndeshjen e Topçinjve ndaj Manchester Cityt. Pasi ka parë tatutazhin Xhaka e ka shpërndarë atë edhe në Instragramin e tij.

Më parë tifozi kishte humbur mundësinë që të shihte turin e Arsenalit në Amerikë për shkak se ishte anuluar, ai bleu një biletë për në Angli. Kur ai dhe gruaja e tij kishin mbërritur në Londër, Premierliga njoftoi se ndeshja Arsenal – Wolves u shty për shkak të rasteve të shumta me koronavirus në këtë të fundit.

270072124_382411106973999_4857541305213213798_n

Xhakës i ra në sy shkrimi emocional i Robinsonit në rrjetet sociale dhe mesfushori shqiptar i Zvicrës vendosi ta kontaktojë vetë amerikanin duke e ftuar atë në ndeshjen e Arsenalit kundër gjigantit Manchester City, e cila u luajt më 1 janar.

image-16

Më pas tifozi amerikan vendosi të bëjë tatutazh edhe nurmin 34 të Granit Xhakës, në këmbën e tij.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *