Tifozi refuzon Ronaldon, mamaja: E sulmoi dhe tani sillet sikur i kemi borxh

Vazhdon tĂ« shkaktojĂ« zhurmĂ« rasti Kristiano Ronaldo. Sulmuesi i Mançester Junajtidit, i tĂ«rbuar pĂ«r humbjen e “Djajve” ndaj Evertonit tĂ« shtunĂ«n, nĂ« fund tĂ« ndeshjes i theu telefonin njĂ« tifozi 14-vjeçar tĂ« “Toffees”, Xhekut, i cili po e filmonte.

Ronaldo_Screen

Dhe pavarĂ«sisht se portugezi i kĂ«rkoi ndjesĂ« djalit dhe e ftoi atĂ« nĂ« “Old Trafford”, familja e tij nuk e ka pranuar ftesĂ«n e pajtimit: tĂ« paktĂ«n kĂ«tĂ« shprehin fjalĂ«t e SarĂ«s, nĂ«nĂ«s sĂ« Xhekut.

“Nuk kam asgjĂ« pĂ«r t’i thĂ«nĂ«. PĂ«rse duhet tĂ« shkojmĂ« nĂ« ‘Old Trafford’? NĂ«se do tĂ« kishte qenĂ« me tĂ« vĂ«rtetĂ« i keqardhur, do tĂ« ishte kthyer ta merrte telefonin dhe do t’i kishte kĂ«rkuar ndjesĂ«.

Dhe gjĂ«ja qĂ« mĂ« bĂ«ri mĂ« shumĂ« pĂ«r tĂ« qeshur ishte mesazhi i tij dhe pjesa e sportivitetit, kur pastaj i bĂ«n diçka tĂ« tillĂ« njĂ« djali 14 vjeç. Ajo nuk Ă«shtĂ« aspak sportive”, tha ajo pĂ«r “Sky News”.

NJË FAVOR

Dhe nuk mjafton, sepse pĂ«r “Liverpool Echo”, ajo e cilĂ«soi kĂ«tĂ« edhe njĂ« çështje parimi:

“Mançester Junajtidi e menaxhoi çështjen shumĂ« keq dhe i pĂ«rkeqĂ«soi gjĂ«rat (vendosi ta falĂ« pas ndjesĂ«s). PĂ«r si e shoh unĂ«, nĂ«se dikush do tĂ« kishte sulmuar Xhekun nĂ« rrugĂ« dhe mĂ« pas do tĂ« na kishte ftuar pĂ«r darkĂ«, ne nuk do tĂ« kishim shkuar.

E duhet ta bĂ«jmĂ« sepse Ă«shtĂ« Kristiano Ronaldo? Duket sikur duhet t’i bĂ«jmĂ« njĂ« nder, mĂ« vjen keq, por nuk Ă«shtĂ« kĂ«shtu. Nuk i kemi asnjĂ« borxh. E refuzuam ofertĂ«n pĂ«r tĂ« shkuar dhe parĂ« Junajtidin, sepse Xhek nuk dĂ«shiron tĂ« shkojĂ«.

Nuk dĂ«shiron qĂ« tĂ« shkojĂ« ta shohĂ« Ronaldon dhe e tha qartĂ«. JanĂ« fjalĂ«t e tij, jo tĂ« miat. NĂ« fund ai merr vendimin dhe vendosi qĂ« tĂ« mos shkojĂ«.”, tha mamaja e tifozit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *