Tik Tok vë në plan të parë shëndetin mendor

09:37 15/09/2021

Tik Tok ka prezantuar një mori opsionesh për të ndihmuar përdoruesit që vuajnë nga problemet e shëndetit mendor dhe mendimet për vetëvrasjen. Risitë përfshijnë guida për mirëqenien dhe mbështetje për njerëzit që përballen me çrregullime të të ushqyerit.

Gjithashtu, ka një mekanizëm ndërhyrjeje që i drejton përdoruesit te burimet e suportit nëse kërkojnë fjalë si “vetëvrasje”.

Ky përditësim vjen pasi Tik Tok, ashtu si rrjetet e tjera sociale, ka marrë ankesa dhe kritika për ndikimin që mund të ketë te përdoruesit e tij, sidomos adoleshentët. Kjo masë u ndërmor edhe pas së njëjtës kritikë që mori rrjeti social Instagram për të njëjtin shkak./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com