TikTok pezullon videot në Rusi

22:50 06/03/2022

Aplikacioni TikTok ka pezulluar transmetimin e drejtpërdrejt dhe publikimin e videove të reja në Rusi. Kjo masë vjen si pasojë e sanksioneve që janë vendosur ndaj Federatës Ruse për shkak të agresionit ushtarak që ka bërë ndaj Ukrainës.

Ndërsa shërbimi i mesazheve përmes këtij aplikacioni nuk është pezulluar.

“Do vazhdojmĂ« tĂ« vlerĂ«sojmĂ« rrethanat e zhvillimeve nĂ« Rusi pĂ«r tĂ« pĂ«rcaktuar se kur mund tĂ« rifillojmĂ« plotĂ«sisht shĂ«rbimet tona”, thuhet nĂ« njĂ« reagim tĂ« kompanisĂ«.

Në Rusi ka rreth 70 milionë përdorues aktiv të TikTok. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.