Tjetër humbje për Rusinë/ Koloneli i besuar i Putin qëllohet për vdekje në luftimet e Donbasit, 43 vjeçari nderohet me titull të lartë

Rusia vazhdon të pësojë humbje në radhët e saj. Një tjetër nga kolonelët e Vladimir Putin është vrarë në aksion në Ukrainë.

Nënkoloneli Vitaly Slabtsov, 43 vjeç, ishte një parashutist elitar i varrosur me nderime të plota ushtarake, thonë raportet. Raportet sugjerojnë se Slabtsov u vra gjatë një operacioni special në Donbas, Ukrainë, megjithëse nuk janë zbuluar shumë detaje në lidhje me vdekjen e tij.

Funerali i Slabtsov u mbajt në Ryazan në Rusinë qendrore , shtëpia e parashutistëve rusë, të premten. Trupi i tij u vendos në një arkivol të mbyllur, gjë që tregon se ai kishte pësuar plagë shkatërruese në luftë.

Një flamur rus e mbuloi arkivolin ndërsa u mor për varrim, ndërsa Slabtsov iu dha pas vdekjes Urdhri i Guximit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.