Tkurret popullsia e Kosovës/ Bie numri i lindjeve, rreth tre mijë fëmijë më pak se në vitin 2021

Tkurret popullsia e Kosovës. Numri i lindjeve ka pësuar rënie nga viti në vit. Bazuar në të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), gjatë vitit 2023 në Kosovë janë regjistruar gjithsej 25 mijë e 586 lindje. Prej tyre 13 mijë e 229 meshkuj si dhe 12 mijë e 357 femra. Por numri i […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts