“Tkurret” qeveria britanike, tre ministra të tjerë të kabinetit të Johnson japin dorëheqjen

Tre ministra të tjerë të kabinetit të Johnson japin dorëheqjen.

Mes tyre edhe ministri i Sigurisë Damian Hinds që është e treta dorëheqje për mëngjesin e sotëm.

“Nuk duhet dorëheqja e dhjetëra kolegëve, por për vendin tonë dhe besimin në demokracinë tonë duhet të kemi një ndryshim lidershipi”, thuhet në letrën e dorëheqjes së Hinds.

Dorëheqjen e ka dhënë edhe ministri i Thesarit Helen Whately dhe ai për Irlandën e Veriut.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts