Tokat e Manastirit të Deçanit, kreu i LDK: Kurti ka ardhur në pushtet me kauza të gënjeshtërta

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Albin Kurti ka ndërtuar bazën për ardhjen në pushtet me kauza të gënjeshtërta. Një deklaratë e tillë vjen pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për t’i dhënë 24 hektarë Manastirit të Deçanit. “Tani vendimet e Gjykatës Kushtetuese janë të pakontestuara dhe kur them […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts