TOKIO 2020/ Kosova lufton sërish për medalje, dy xhudistët kërkojnë triumfin
Kosova nuk i ndahet medaljeve në këtë Olimpiadë në “TOKIO 2020”. Dy xhudistët e Kosovës, Nora dhe Akil Gjakova kërkojnë medaljet e tyre.

NORA GJAKOVA

Nora Gjakova kërkon medaljen Olimpike ku do të ndeshet ndaj japonezes Tsukasa Jpnjoshidan. Ndërsa Akil Gjakova do të luajë për medaljen e bronzit ndaj Rustam Orujov.

Të dy xhudistët do të fillojnë sfidat e tyre nga ora 10:00.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.