TOKIO 2020/ Xhudistja Nora Gjakova shkon në finale, i siguron Kosovës medalje Olimpike
Nuk kanë fund sukseset për Kosovën. Pas Distria Krasniqit që bëri krenar të gjithë shqiptarët ku fitoi medalje të Artë në sportin e Xhudos, tani radhën e ka xhudistja tjetër Nora Gjakova e cila siguron medalje Olimpike ku mposhti japonezen Tsukasa Jpnjoshidan.

nora gjakova 1

Tani Nora në finale do të luftojë në duel mes një prej Xhesika Klimkait dhe Sara Leon Sisike për të triumfuar në medaljen e Artë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *