“Topi i Artë”, Ronaldo dhe Mesi shumë larg. Ja favoriti për ta fituar


Kilë Mbape është lojtari favorit për të fituar “Topin e Artë”. Çmimi më i rëndësishëm individual për lojtarët, pritet të fitohet nga sulmuesi i Francës, i cili nga bastet kuotohet si favorit.

Ronaldo.Portogallo.2020.Mbappe.Francia.750x450

Sipas “Agipronews” Mbape si fitues i “Topit të Artë”, kuotohet me koeficientin 3.5. Pas tij vjen mesfushori i Çelsit, Ngolo Kante, i cili fitoi Ligën e Kampioneve me Çelsin dhe kuotohet me koeficientin 4.5 si fitues.

Pas tij vjen Levandovski me 5 ndërsa De Bryjne renditet i katërti me 7.5 dhe Lukaku mbyll vendin e pestë më 12. Ronaldo dhe Mesi janë shumë larg, me portugezin që kuotohet me 20, ndërsa argjentinasi me 15.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *