Tornado e fuqishme godet qytetin gjerman, shtëpitë shkulen nga themeli. Raportime për 7 të plagosur(VIDEO)

Një tornado e fuqishme ka kaluar mes për mes qytetin gjerman Kiel, ku pas vetes la dëme të mëdha material, si dhe 7 të plagosur.

Tornado, shihet teksa shkul shtëpitë nga themelet. Ekipe të shumta kanë dalë në terren për të monitoruar situatën.

Qytetarët kanë publikuar këtë moment dhe shihet pamja e tornados nëpër rrjete sociale dhe kjo dukuri natyrore është përsëritur disa herë në këtë rajon të Gjermanisë në këtë vit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.